Vajinal Gençleştirme, Yenileme Nedir?

Yıllarla birlikte yaşın ilerlemesi, yaşanan vajinal doğumlar, menapoz döneminin getirdiği azalmış östrojen düzeyi ve kollojen dokudaki yıkım, vajinanın yapısında birtakım değişimler yaratır. Ortaya çıkan bu değişikliklere örnek olarak; vajinanın esnekliğinin azalması, kuruluklar, vulvada renk değişimleri görülmesi, iç dudakların sarkması ve asimetrik görüntüler oluşturması ve dış dudaklardaki yapısal değişiklikler verilebilir. Bu durumlar kadınlarda hem işlevsel hem de estetik anlamda bozukluklar yaratabilir. Bu durumdan rahatsızlık duyan kişiler farklı yöntemleri araştırmaya başlar. Tam da bu noktada karşımıza vajinal gençleştirme nedir, sorusu çıkar.

Vajinal gençleştirme nedir ve nasıl yapılır sorularına yer verdiğimiz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Vajinal Yenileme Nedir?

Vajinal gençleştirme nedir, sorusu kişiler tarafından sıkça soruların başında gelir. Vajinal yenileme olarak da bilinen vajinal gençleştirme yaşla birlikte yapısı değişen vajinaya eski fonksiyonlarını kazandırabilmek için yapılan işlemi tanımlar. Vajinal yenileme yıllar içinde hormonal değişimler ve kolajen dokudaki değişimlerle eski formunu ve sıkılığını kaybeden vajina ve dış genital bölgeye uygulanan işlemlerin tümü için kullanılan bir ifadedir.

Vajinal Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Vajinal gençleştirme nedir, sorusu ile birlikte en çok karşılaşılan sorulardan biri de vajinal gençleştirme işleminin nasıl yapıldığı sorusudur. Birçok amaca hizmet eden vajinal gençleştirme yalnızca anatomik olarak vajinayı daraltmayı değil fonksiyonel olarak alınan hazzı ve duyarlılığı artırmayı hedefler. Bu noktada vajinal gençleştirme nedir, bölümünde de bahsettiğimiz gibi bu alanda uygulanan pek çok işlem vardır.

Vajinal gençleştirme yöntemlerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

· Vajinanın cerrahi olarak daraltılması (vajinoplasti),

· Lazerle vajinal daraltma işlemi,

· Labioplasti (iç dudak estetiği)

Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda uygun vajinal gençleştirme planlaması yapılarak işleme başlanır. Bu noktada vajinal gençleştirme işlemleri arasında en etkili ve uzun süreli etki vajinal gençleştirme ameliyatı ile elde edilir. Hastaya uygun tedavi planlamaları ile vajinal gençleştirme işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek vajinaya eski formu kazandırılabilir.

Vajinal Gençleştirme Ameliyatı Nedir?

Vajina gençleştirme ameliyatı hastanın şikayetleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlanır. Her hastanın ihtiyaçlarının aynı olamayacağı gibi aynı ameliyat prosedürü de uygulanmaz. Vajina dokusunun yenilenmesi, vajinanın daha sıkı bir form kazanması ya da estetik açıdan vajinaya daha güzel bir görünüm kazandırmak gibi amaçlarla vajinal gençleştirme ameliyatı yapılabilir.

Vajinal gençleştirme nedir, bölümünde de değindiğimiz gibi vajinal gençleştirme pek çok yöntemle uygulanabilir. Vajinal gençleştirme ameliyatı, anestezi altında gerçekleştirilir. Bu sayede işlem sırasında hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Ameliyat sonrası iyileşme süreci son derece hızlı bir şekilde ilerlerken bu süreçte doktorun tavsiyelerine uyulması süreci iyiden iyiye hızlandıracaktır. Vajinal gençleştirme ameliyatı, vajinanın doğal yaşlanmasını önleyen ileri bir kozmetik cerrahi işlemi olarak bilinir. Ameliyattan sonra vajinanın iç yapısı sıkılaşır ve bu yüzden ameliyat uzun süreli kalıcı bir etki bırakır. Vajinal gençleştirme ameliyatı, vajina dokusuna yeniden yapısal formunu kazandırmak için uygulanan bir işlemdir. Özellikle normal doğum sonrası yaşanan vajina genişlemesi sorununu çözen bu işlem, kadınların yaşam kalitesini de olumlu yönde etkiler.

Bu yazımızda sıkça karşılaştığımız vajina yapısındaki değişikleri gidererek vajinaya eski yapısını vermeyi amaçlayan vajinal gençleştirme nedir, sorusunu, vajinal gençleştirmenin nasıl yapıldığını ve vajinal gençleştirme ameliyatını tüm detaylarıyla yanıtladık. Ayrıca Labioplasti (Vajina Estetiği) ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Hüma Hastanesi olarak alanında uzman kadromuzla bu süreçte sizlere destek vermeye devam ediyoruz. Web sitemizde yer alan uzmanlarımızı inceleyebilir vajinal gençleştirme ameliyatı hakkında tüm merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2 Kasım 2023 tarihinde Hüma Hastanesi tarafından düzenlendi.