• Tacettin Veli Mah. Mehmet Özhaseki Bulvarı No:80 Melikgazi KAYSERİ
 • 444 0 388
  International Patients

  Yenidoğan yoğun bakım ünitemiz 3.basamak yoğun bakım hizmetini hastanemiz bünyesindeki Total Parenteral Beslenme (TPN) ünitesi ile birlikte sunmaktadır.

  Yenidoğan yoğun bakım teknik donanım, bilgi, deneyim ve özveri isteyen bir ünitedir.
  Belirtilen prensipler doğrultusunda Hüma Hastanesi yenidoğan yoğun bakım ünitesi 1 adet izolasyon odası, 19 küvöz kapasitesi ve deneyimli hekim ve hemşire kadrosuyla hizmet vermektedir.

  Erken doğum, çoğul gebelik, şeker hastalığı annelerin bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde; solunum desteği (ventilatör tedavisi), kan değişimi, fototerapi (ışık tedavisi), toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi), hasta başı USG (beyin ve diğer iç organların değerlendirilmesi için ultrason), de yapılmaktadır.

  TPN Ünitesi
  Ağızdan beslenemeyen yeni doğan tüm bebeklerin damar yoluyla beslenip  ölüm oranlarının en aza düşürtülmesi hedeflenmektedir. Total parenteral nütrisyon (TPN)  çağdaş yenidoğan yoğun bakım üniteleri (YYBÜ)’nde kullanılan en önemli uygulamalardan birisidir. Bebeklerin doğumdan sonra hiçbir zaman aç bırakılmamaları esasından hareketle  özellikle çok düşük doğum ağırlığı ile doğan ve enteral yoldan beslenmesi olanaksız olan bebeklerde TPN doğumdan hemen sonra başlanmakta ve bebek enteral yoldan rahat bir şekilde besleninceye kadar devam ettirilmektedir. TPN çözeltileri içine  bebeğin ihtiyacı olan bütün besin ögelerinin katılması gerekmektedir.

  Hemen randevu talep etmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Sağlık hizmetlerimizden yararlanmak ve uzmanlarımızdan hemen randevu almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Size en uygun zamanda ve uzmanlık alanında hizmet almak için randevunuzu şimdi planlayın.

  28 Kasım 2023 tarihinde Hüma Hastanesi tarafından düzenlendi.