Hüma Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi
GENİTAL ESTETİK

GENİTAL ESTETİK KAYSERİ

Genital (vajinal)  estetik ameliyat ve uygulamaları kozmetik jinekoloji alanında yer alır. Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanlığı içinde yer alan ve birçok farklı soruna, özgün çözümler getiren çok özel bir daldır. 

 

İç ve Dış Dudak Estetiği (Labioplasti)

Dıştan görünen cinsel organın bir parçası olan küçük dudaklar bazı kişilerde genetik olarak daha büyük ve uzundur. İç dudak sarkması olarak da adlandırılır.

 

Labioplasti, vajina iç dudakların ameliyat ile kesilmesi ve vajinal bölgenin estetik olarak  küçültülmesi veya düzeltilmesi işlemidir. Vajina bölgesindeki deformasyona bağlı olarak gelişen vajinal sarkmalar, bu estetik operasyon sonrasında giderilebilir. 

 

Estetik  amaçlarla yapılan bu operasyon aynı zamanda genital dudaklardaki büyüklüğün neden olduğu pek çok sağlık sorununu da çözüme kavuşturur. Estetik kaygıların ötesinde genital dudaklardaki sarkma ve büyüme, kadınların sık sık idrar yolları rahatsızlıklarına yakalanmalarına yol açabilir. Bununla birlikte kadınların vajinal akıntı problemleri yüzünden belirli aralıklarla doktora gitmelerine, hatta cinsel ilişki esnasında acı ve ağrı hissetmelerine de neden olabilir. Bu tip sağlık sorunları da kadınların labioplastiye ihtiyaç duymalarına sebep olabilir. 

 

Ameliyatın, ileriki süreçte çocuk doğurmaya engel olma gibi bir riski  yoktur.

 

İç ve Dış Dudak Estetiği  (Labioplasti ) Kimlere Yapılabilir? 

Labioplasti ameliyatı, vajina iç dudaklarındaki sarkma, büyüklük ve asimetrik görünümden kurtulmak isteyen tüm bayanlara yapılabilir. Evli ya da bekar olan, daha  önce doğum yapan ya da yapmayan ve bakire olan kadınlara labioplasti ameliyatı yapılabilir. İç ve Dış Dudak Estetiği  (Labioplasti )ameliyatı, genelde lokal anestezi altında gerçekleştirilse de hastanın isteği üzerine genel anestezi de tercih edilebilir. 

 

Labioplasti  (Dudak Estetiği) Yaptıranlar İçin Öneriler

 

Labioplasti ameliyatı sonrasında ertesi gün normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Ancak, ağrı ve şişlik oluşumu durumunda işten bir haftalık bir izin de alabilirsiniz. Bir hafta boyunca ağrı ve şişliği azaltmak amacıyla bölgeye buz ile soğuk kompres uygulayabilirsiniz..

 

Ameliyat  sonrası iyileşme ne kadar sürer?

Lokal anestezi altında iç dudak estetiği ameliyatı olan hastalarımız bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilirler. Genel anestezi alınmış ise yaklaşık 24 saat hastanede kalmanız gerekir. Ameliyat sonrasında ilk 2-3 gün boyunca hasta ameliyat bölgesinde ağrı ve hassasiyet hissedebilir. Dış dudaklarda geçici bir süreliğine ödem ve şişme oluşumuna da rastlanabilir. Lakin bu şişlik ve ödemler, maksimum 7-10 güniçerisinde kendiliğinden geçerler. Kendiliğinden eriyen dikişlerin tam anlamıyla çözülmesi yani dikişlerin iyileşmesi ise ortalama 1 hafta sürer. 1 ay sonrasında ise tüm iyileşme süresi tamamlanır.

 

Genital Estetik Ameliyat Fiyatları

Kayseri’de  genital estetik fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için 444 0388 numaralı telefondan bizimle  iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemizde yer alan bilgiler Hüma Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Web Tasarım_Medyatör