ORGAZM GÜÇLENDİRME TEDAVİSİ NEDİR?
Hüma Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi
ORGAZM GÜÇLENDİRME TEDAVİSİ NEDİR?

Orgazm olamama kadın ve erkeklerde sıklıkla karşımıza çıkan bir durumdur. Orgazm problemleri cinsel hayat içinde bazı dönemlerde görülebildiği gibi orgazmın hiç yaşanmadığı durumlarla da karşılaşmak mümkündür. Günümüzde bu durumun tedavisi mümkündür. Orgazm olamama problemi tedavi edilmezse kişilerde özgüven düşüklüğü, dikkat ve odaklanma güçlükleri gibi çeşitli problemlere neden olabilir. Tam da bu noktada karşımıza orgazm güçlendirme tedavisi çıkar. Peki, orgazm güçlendirme tedavisi nedir? Tüm detaylar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Orgazm Güçlendirme Tedavisi Nedir?

Cinsel ilişki sırasında artan cinsel haz ve uyarılma ile çıkılan en üst nokta orgazm olarak bilinir.  Orgazm ilişkinin en yoğun noktasına çıktıktan sonra rahmin ve vajinanın ritmik kasılmaları ile kendisini gösteren süreç olarak da tanımlanır. Kısa bir süre olan bu süreçte cinsel haz en yoğun ve en keyifli bir şekilde deneyimlenir. Bazı durumlarda kişiler için orgazmın bu etkilerini görmek pek de mümkün olamayabilir. Bu nedenle orgazm güçlendirme tedavisi yaşanan etkiyi artıracak ve daha doyun sağlayıcı ilişkilere zemin hazırlayacaktır. Orgazm güçlendirme tedavisi, hem kadın hem de erkek eşte cinsel ilişkideki hissin arttırılması, hazzın yoğunlaştırılması, orgazmın sağlanması ve kolaylaştırılmasını sağlar. Orgazm güçlendirme tedavisi içinde pek çok işlemi barındıran geniş bir süreci kapsar. Genital PRP uygulaması, G noktası büyütme ve vajina daraltma ameliyatı orgazm güçlendirme tedavisi kapsamında değerlendirilebilir.

Orgazm Güçlendirme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Orgazm güçlendirme tedavisi ile kişilerin orgazm olma deneyimlerini güçlendirmek hedeflenir. Bu süreç için ilk olarak orgazm olmayı etkileyen ve güçleştiren nedenler belirlenir. Bu nedenler belirlendikten sonra uygun planlama yapılarak hastaya uygun orgazm güçlendirme tedavisi sürecine başlanır. Orgazm güçlendirme tedavisi kapsamında şu işlemler uygulanabilir:

Genital PRP uygulaması: Genital PRP; kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın dış ve iç genital bölgeye uygulamasını kapsayan işlemdir. Vajina içine ya da dış kısmına uygulanabilir.

Vajina daraltma: Vajina daraltma ameliyatları özellikle vajinal doğum yapmış olan kişilerin esnek ve bollaşmış vajina dokusunun cerrahi olarak daraltılmasını kapsar. Vajina daraltma ameliyatı mekanik etkiyle cinsel ilişkideki hissi arttırır ve orgazmı son derece güçlendirir.

Orgazm aşısı: İç genital ve klitoral alana yapılan PRP uygulaması olarak bilinir. Özellikle vajinanın ön duvarı ve klitoris bölgesine yapılan PRP enjeksiyonları cinsel haz ve orgazmın güçlü bir hale getirilmesi amaçlanır.

Tüm bunların yanında orgazm hem fiziksel hem de psikolojik süreçleri kapsar. Bu nedenle alınacak cinsel terapi desteği de orgazm güçlendirme tedavisi kapsamında değerlendirilebilir.

Orgazm Güçlendirme Tedavisini Kimler Yapmalıdır?

Cinsel isteksizlik, haz alamama ve yeterli seviyede orgazm olamama gibi problemler yaşayan kişiler için uygulanacak işlemlerin alanında uzman hekimler tarafından yapılması son derece önemli bir noktadır. Tıpkı karşılaştığımız bir sağlık problemi karşısında uzman hekimlerden destek almamız gibi orgazm güçlendirme tedavisini de bu alanda uzmanlaşmış kişiler tarafından almamız en sağlıklı yol olacaktır. Cinsel işlev bozuklukları alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından gerçekleştirilen orgazm güçlendirme tedavisinden daha etkili sonuçlar elde edilebilir. Bu durum aynı zamanda kişilerin hem psikolojik hem de fiziksel durumları üzerinde etkilidir. Bu nedenle yanlış kişilerden alınacak destek süreci olumsuz anlamda etkileyecektir. Anorgasmi denilen hiç orgazm olamama sorunu yaşayan hastaların bu tedavilerde fayda görmesi çoğu zaman mümkün olmamaktadır.Bu hastalarda farklı araştırmalar ve cinsel psikoterapi daha faydalı olabilir.

Hüma Hastanesi olarak gelişmiş teknolojik donanımımız ve uzman kadromuz ile yanınızda olmaya devam ediyoruz. Aklınıza takılan tüm sorular için web sitemizi inceleyebilir ve bizlere ulaşarak merak ettikleriniz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Logo
E-BÜLTENE KAYIT OLUN
KAYIT OL !
Web sitemizde yer alan bilgiler Hüma Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Web Tasarım_Medyatör