Hüma Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi
Mide Botoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanabilir?

Son zamanlarda kilo problemleri çoğu kişinin aşamadığı sorun haline geldi. Gelişen teknoloji, iş hayatı stresi, hareketsiz yaşam tüm bu etmenlerin etkisi ile insanlar kilo problemleri karşılaşmaktadır, ve buna çözüm yolları aramaktadırlar. Çözüm yolları arasında mide botoksu yer almaktadır. 

Mide botoksu, yeni bir kilo verdirme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok kişinin sorunlarına çözüm olan mide botoksu son zamanlarda popüler durumdadır. Bu yazımızda mide botoksu ve mide botoksu fiyatlarını sizler için detaylıca inceleyeceğiz.

 

Mide Botoksu Nedir?

İnsanların sağlıksız beslenmesi, hareketsiz yaşaması veya egzersiz yapamaması gibi sorunlar kilo problemlerinin oluşmasına yol açabilmektedir. Bireylerin sağlıklı olabilmeleri ve kilo sorunu yaşamamaları açısından son dönemde bazı estetik tedavi yöntemleri karşımıza çıkmaktadır. Bu estetik yöntemlerin en önemlilerinden biri de mide botoksudur.

Mide botoksu kişiye herhangi bir cerrahi yöntem uygulanmadan insanların kilo verebilmesini amaçlayan, obeziteye karşı mücadelede uzmanlara ve bireylere yardımcı olan bir işlemdir. 2000’li yıllarda Norveçli bilim insanlarının uygulamaya başladığı bu yöntem, Amerika’da ve ülkemizde son zamanlarda yaygınlaşmaya başlamıştır.

 

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Botoks normalde ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir, ancak bu yöntem gelişen teknoloji ile revize edilerek mide de uygulanmaya başlandı ve kilo problemi yaşayan insanların kilo vermesinde yardımcı bir estetik tedavi haline geldi. Bu yöntemin hedefi, mide kaslarının kasılma katsayısına sınır getirerek mide de tokluk hissi sağlamak ve böylece hastada iştah kaybının açığa çıkmasına sebep olmaktır.

Endsokopi ile yapılan bu işlem yaklaşık 10 ile 15 dakika arasında sürmekte ve yapılan hastaneye ya da tıp merkezine göre mide botoksu fiyatları değişiklik göstermektedir. 

 

Mide Botoksu Kimlere Uygulanır?

Mide botoksu kilo vermek isteyen ve belirli kriterleri karşılayan kimselere uygulanabilir. Bu konuda yanlış bir algı vardır fakat mide botoksu bir ameliyat değildir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerine çıkmış olan kişiler için mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada ideal hasta grubunu; fazla kiloları olan fakat ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen kişiler diye tarif etmek mümkündür. Ayrıca midesinde rahatsızlığı olan yani ülser ya da gasrit olan hastalarda ise öncelikle var olan hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirilmesi ve sonrasında mide botoksu uygulanması gerekir.

 Emziren annelerde veya hamile kişilerde mide botoksu uygulamasının kullanılabilir olduğu ile ilgili yeterli araştırma henüz yapılmamıştır. Bu yüzden hamilelik şüphesi olan, emziren veya hamile olan kişilerin öncelikli olarak bir uzmana danışmaları gerekir.

Bu yazımızda, sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda ulaştığımız son zamanlarda gündemde olan mide botoksu hakkında bilgilere yer verdik. Daha detaylı bilgi için lütfen sitemiz üzerinden bize ulaşınız.
Web sitemizde yer alan bilgiler Hüma Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Web Tasarım_Medyatör