Hüma Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi
Suda Doğum Ünitesi

Hidroterapi Eşliğinde Travay (Suda Doğum ) Ünitesi

Son yıllarda  dünya çapında yaygınlaşan suda doğum, doğuma özel tasarlanmış suda doğum havuzu içinde gerçekleştirilen alternatif bir doğum yöntemidir.

Derinliği 69 cm olan cadmium, lead ve lateks içermeyen malzemeden üretilen doğum küveti 37 derece sıcaklıktaki su ile  doldurulur ve su da doğum için tasarlanmış suda  çalışabilen özel doplerle bebeğin doğum öncesi son kontrolleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Havuz içerisinde hijyen şartlarını sağlamak için suya ve mikroplara etkili bir bariyer oluşturmak  üzere  tasarlanmış olan liner adı verilen  hijyenik koruyucu kılıf  kullanılır. Bu kılıflar ayrı bir su haznesi görevi görür ve tek kullanımlık olması nedeniyle tam hijyen sağlar. Ayrıca havuz içerisinde entegre bir oturma bölümü mevcut olup doğumdan sonra dinlenme ve bebeğin başını su üstünde tutmak için ideal yüksekliktedir. Doğum anında bir çift baş ucunda,bir çift ayak ucunda ve bir çift oturur pozisyonda kullanmak için ıkınma kolları yer almaktadır. 3 kademede yükseklik ayarlanabilir tasarımı ile doğum küvetimiz anne bebek güvenlik unsurunu en üst düzeyde sağlamaktadır. Geniş hacmi ile anne bebek ve için rahat ve güvenli bir etkileşim alanı sağlar.

Web sitemizde yer alan bilgiler Hüma Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Web Tasarım_Medyatör